e-shopy

Ráj ponožek ico Bottari Hotel Frymburk PALATINUM ico Motokáry
 
 
 
 
 

 Kategorie

 
 

 Rychlý kontakt

Mobil Tel.: 739 476 291
Email e-mail: info@hrackanek.cz
 
Heuréka! - ověřeno zákazníky
Reklama http://www.shoproku.cz/vysledky-shoproku-2010
 

 Anketa

Jak jste se k nám dostali?

6%

 
Znám Vaši adresu (236)

6%

 
Od známého, který u Vás již nakoupil (222)

44%

 
Z vyhledávače SEZNAM.cz (1526)

15%

 
Z jiného vyhledávače (544)

7%

 
Ze Zbozi.cz (253)

6%

 
Z Facebooku (235)

11%

 
Z Heuréky (403)
 

 Novinky e-mailem

 

 Novinky

 

 TIP NA NÁKUP

 

 NEJŽÁDANĚJŠÍ

 

 InfoBox

 

úvodní stránka / LEGO historie

LEGO historie

Historie firmy LEGO

 

LEGO group se zrodila v roce 1932, kdy chudý dánský tesař z městečka Billund jménem Ole Kirk Christiansen začal vyrábět dřevěné hračky. Ovšem legendární LEGO kostka přišla na svět až po druhé světové válce v roce 1949.

 

Název LEGO stvořil Christiansen z dánského výrazu „Leg godt!" (česky „Hraj si dobře!"), údajně to také znamená „stavím" anebo „dávám dohromady - skládám". V latině Lego znamená „čtu", pravděpodobnější je ale řecký překlad „legein" (česky „dávám dohromady").

 

V roce 1947 Ole Kirk a jeho syn Godfred obdrželi vzorek kostek vyráběných britskou společností Kiddicraft. Samojistící kostky Kiddicraft byly vynálezem britského dětského psychologa Hillary Harryho Fishera Page. V roce 1949 začaly továrnu v Billundu opouštět podobné kostičky, tzv. automaticky spojitelné kostky. Tyto kostky vyrobené z celuloidu připomínaly tradiční dřevěné kostky, přesto měly jedno zásadní vylepšení - držely pohromadě díky výstupkům. Takový výstupek se anglicky odborně nazývá stud.

 

I tak tento typ stavebnice nezaznamenal úspěch - prodej byl slabý a prodejci zboží vraceli. Plastiková stavebnice prozatím nedokázala vytlačit tradiční dřevěné kostičky.

 

V roce se stal 1954 Christiansen jr. výkonným ředitelem LEGO Group. Při pohovorech se zámořskými zákazníky dostal nápad na nový typ hračky. LEGO kostky sice byly dobrý nápad, ale měly mnoho nedostatků technického rázu. Zaklapávání jednotlivých kostek bylo dost omezené, proto byly přepracovány a vznikly tak kostičky, jak je známe dnes.

 

Výroba kostek LEGO je doslova nadnárodní záležitostí. Kromě dvou továren v Dánském království se vyrábí ve Švýcarsku, USA, Jižní Koreji a nově v Česku v závodě v Kladně.

 

* převzato z www.wikipedia.cz

 

Víte, že:

 

  • ... na naší planetě již bylo vyrobeno tolik LEGO kostek, že jich na každého člověka připadne 64?
  • ... děti na celém světě stráví ročně hrou s LEGO kostkami přibližně pět miliard hodin?
  • ... pomocí šesti LEGO kostek 2 x 4 lze vytvořit 915 miliónů různých kombinací?
  • ... LEGO Group ročně vyrobí kolem 306 typů koleček a je tak největším výrobcem pneumatik na světě?
  • ... se každou vteřinu prodá 7 stavebnic LEGO?
  • ... se každou minutu vyrobí 36.000 LEGO prvků, což je 600 dílků za sekundu?
  • ... svět obývají 4 miliardy LEGO figurek?
  • ... věž sestavená ze 40 miliard LEGO kostek by dosáhla až na měsíc?
  • ... celkový roční objem vyrobených LEGO kostek je přibližně dvacet miliard?

A.Lange & Sohne replica,Audemars Piguet replica,Bell & Ross replica,Breguet replica,Breitling replica,Burberry replica,Bvlgari replica,Cartier replica,Chopard replica,Corum replica,Dior replica,Emporio Armani replica,Ferrari replica,Franck Muller replica,GaGa Milano replica,Gucci replica,Hermes replica,Hublot replica,HYSEK replica,IWC replica,Jacob & Co replica,Jaeger-Lecoultre replica,Longines replica,Louis Vuitton replica,Montblanc replica,Omega replica,Panerai replica,Patek Philippe replica,Piaget replica,Porsche Design replica,Rado replica,Richard Mille replica,Roger Dubuis replica,Rolex replica,Tag Heuer replica,Tissot replica,U-Boat replica,Ulysse Nardin replica,Vacheron Constantin replica,Versace replica,Watch Accessories replica,Welder replica,Zenith replica

Nahoru

 
 
 
 
TOPlist